AVESİS ve BAPSİS Otomasyon Sistemleri Kullanıcı Tanımlama İşlemleri


Değerli Araştırmacılarımız,

BAP tarafından hizmete sokulmuş olan AVESİS ve BAPSİS otomasyon sistemleri kullanıcı tanımlama işlemlerinde araştırıcıların kurumsal e-posta hesabı (@istanbul.edu.tr) kullanılmaktadır. Otomasyon sistemlerindeki hesabınıza girebilmek için kurumsal e-posta hesabınızın olduğundan ve aktif olduğundan emin olunuz. BAP siz değerli araştırıcılarla bu e-posta hesabınız üzerinden irtibata geçecek, otomasyon sistemlerinin oluşturduğu bilgilendirme iletileri bu adresinize gönderilecektir. Lütfen bu adresinizdeki yazışmaları takip ediniz.

E-posta hesabınızı bilmiyor veya şifresini bilmiyorsanız/unuttuysanız lütfen http://mail.istanbul.edu.tr adresinden hem e-posta adresinizi öğreniniz, hem de şifrenizi güncelleyeniz veya oluşturunuz.

AVESİS ve BAPSİS otomasyon sistemleri kullanıcı adı olarak TC kimlik numaranız atanmış durumdadır. Şifrenizi bilmiyorsanız lütfen kullanıcı girişi butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada şifre gönder linkine tıklayıp burada açılan sayfaya @istanbul.edu.tr adresinizi giriniz. Şifre göndere tıkladığınızda sistem otomatik olarak size bir e-posta gönderecektir. Gelen e-postada şifre oluşturmak için bir bağlantı adresi bulunmaktadır. Bu adres e-posta hesabınıza gönderildiği andan itibaren 1 SAAT süre ile geçerlidir. Bu süreyi geçirdiğiniz taktirde aynı işlemleri yeniden yapmanız gerekecektir. Bağlantı adresi aktif iken tıklandığında açılan sayfayı kullanarak şifrenizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Şifre oluşturmada yine de sorun yaşıyorsanız lütfen aves@istanbul.edu.tr adresine yaşadığınız sorunu, kurum bilginizi ve TC kimlik numaranızı belirterek iletiniz.

BAP otomasyonunda proje başvurusu yapabilmeniz için, AVESİS sistemindeki EĞİTİM BİLGİLERİ, YAPTIĞI TEZLER, MESLEKİ DENEYİM, TÜM ARAŞTIRMA ALANLARI bilgileri ve yayın bilgilerinin sisteme girilmiş olması gerekmektedir. Lütfen ilgili yerlerdeki bilgilerinizi doldurup tamamını güncelleyiniz.

Tüm bilgiler tamam olmasına rağmen sorun yaşıyorsanız lütfen birimimizi bilimap@istanbul.edu.tr adresinden bilgilendiriniz.

BAP tarafından desteklenecek olan projelere başvurunuzu yapmadan önce lütfen “PROJE UYGULAMA ESASLARI VE ARAŞTIRICI UYGULAMA KILAVUZU” dikkatlice okuyunuz ve başvuru yapacağınız proje türünde istenilen koşullar ve yapmanız gereken hazırlıkları tamamlayınız.

Proje başvuru ve yürütme süreçlerinde kullanılacak tüm formlar BAPSİS araştırıcı sayfasında gerekli belgeler sekmesi altında hizmetinize sunulmuştur. Bu formlarda zaman zaman güncellemeler yapılmaktadır. Sorun yaşamamak adına lütfen her işleminizde bu sekme altında bulunan güncel formları kullanmaya özen gösteriniz. Güncel form kullanılmadığı durumlarda tüm başvurularınız teknik inceleme sırasında iade edilecektir.

Sisteme giriş için lütfen şu linke tıklayınız http://apsis.istanbul.edu.tr/Default2.aspx
AVESİS sayfanıza girmek için http://aves.istanbul.edu.tr linkine tıklayınız.

AVESİS ve BAPSİS sayfalarınız arasında geçiş yapmak için ekranınızın sağ üst kısmında bir sonra sağ üst kısmında bulunan uygulamalar butonunu kullanarak “BAPSİS’e geçiş” linkine tıklayınız.
 

İÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi